0

Burson Audio HA-160

Burson Audio HA-160

Burson Audio HA160

Wzmacniacz słuchawkowy Burson Audio HA160

HA-160 był przełomowym urządzeniem w historii Burson Audio. Pierwszy na rynku, zbudowany w całości z elementów dyskretnych wzmacniacz słuchawkowy przyniósł australijskiej manufakturze rozgłos na całym świecie.

Burson HA160 jest bezkompromisową konstrukcją napakowaną technologią Burson Audio. Został stworzony z pasji i zamiłowania do muzyki, tak, aby każdy kto go posłucha zakochał się od nowa w swojej kolekcji muzyki.

Brak układów scalonych
Większość wzmacniaczy słuchawkowych zbudowanych jest w oparciu o układy scalone . Suchanie muzyki za pomocą takich wzmacniaczy jest jak słuchanie muzyki przez dziurkę od klucza. Konstrukcjom tym często brakuje szczegółów mikro i makro dynamiki, które sprawiają, że nasze serca biją szybciej. Jedynym powodem dla którego większość firm używa układy zintegrowane, to cięcie kosztów – cięcie kosztów kosztem muzyki!

HA160 został zaprojektowany bez użycia układów scalonych. Takie podejście pozwala firmie Burson Audio zoptymalizować swoje maszyny do najlepszych wyników w zakresie odtwarzania dźwięku. Dzięki zrezygnowaniu z układów scalonych ha160 we wszystkich aspektach odtwarzania dźwięku znacznie przewyższa swoją konkurencje.

W ha160 burson audio użył wiele ze swoich rozwiązań technologicznych:

HD Opamp – wzmacniacz operacyjny zbudowany z wysokiej klasy podzespołów. Tranzystory Toshiby w połączeniu z wysokiej klasy rezystorami vishay i kondensatorami mikowymi tworzą idealną mieszankę do celów audio. Umożliwiają odtwarzanie muzyki najwyższej rozdzielczości i dokładności.

Low noise regulatorlow noise regulator burson audio – układy stabilizujące napięcie. Tak jak sportowiec do uzyskiwania optymalnych wyników potrzebuje świeżego powietrza, tak układy audio potrzebują czystego zasilania do naturalnego i wiernego odtworzenia muzyki.

High burson audio volume controlResolution Volume Control. Sygnał Audio przechodzący przez regulator głośności jest słaby i narażony na wiele zakłóceń. Burson Audio stworzył własny, wysokiej klasy regulator głośności oparty na działaniu drabinki rezystorowej. Dzięki zastosowaniu takiego układu sygnał przechodzi tylko przez jeden wysokiej klasy rezystor.

burson caseBurson RFA Case – Resonance Free Aluminium. Obudowa ha160 zbudowana jest z 6mm płatów aluminium, dzięki którym udało się uzyskać wysoki współczynnik tłumienia mechanicznego, zmniejszyć mikrofonowanie i zapewnić optymalne chłodzenie wszystkich elementów.

Zastosowanie wszystkich tych technologii i ręczny montaż elementów w Australii pozwoliło uzyskać wysokiej klasy urządzenie, które w swojej klasie cenowej nie ma sobie równych i potrafi zafascynować swoim  dźwiękiem.

Wzmacniacz słuchawkowy Burson Audio HA160 dostępny w sklepie dc-components.

Zapraszamy na odsłuch.

 

dc-components

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.