0

Burson Audio o firmie

Burson Audio, trochę historii …

Burson Audio jest australijską manufakturą założoną w roku 1996 roku przez małą grupę pasjonatów i audiofilów, których jedynym celem było połączenie swojego doświadczenia i wiedzy w dziedzinie audio do projektowania wysokiej jakości urządzeń Audio.

Nazwa firmy pochodzi od nazwiska Marka Bursona, który ponad 30 lat swojego życia poświęcił technice studyjnej i nagraniowej projektując wysokiej klasy urządzenia dla takich firm jak min. Dynaco i Hafler.

Przez ponad 15 lat dom Marka Bursona w Eppijg  był miejscem cotygodniowych spotkań lokalnych entuzjastów i miłośników muzyki. Tutaj audiofile wymieniali pomysły, inicjowali nowe projekty, słuchali i rozmawiali o muzyce.

To on nauczył swoich kolegów nie tylko słuchać ale i odczuwać i przeżywać muzykę. Przy projektowaniu zwracał uwagę na to, by jego urządzenia reprodukowały muzykę wiernie i jak najbliżej ideału, którym wg. Marka była muzyka na żywo.

W stanie spoczynku Mark nie bierze aktywnie udziału w życiu Burson Audio, jednak jego pasja do muzyki dalej jest głęboko ukorzeniona w sercach całego Teamu, a jego filozofia odzwierciedla się w każdym jego projekcie.

Team Burson wierzy, że projektowanie urządzeń audio, jest jak projektowanie instrumentów muzycznych. Wiedza, cierpliwość i pasja to klucz do perfekcji. Minęło prawie 10 lat od kiedy Team Burson wprowadził na rynek swój pierwszy produkt (2005r), który zachwycił audiofilów i dzięki któremu firma zdobyła uznanie i poparcie audiofilów na całym świecie.

Dziś najbardziej znanymi produktami tej australijskiej manufaktury są rewelacyjne wzmacniacze słuchawkowe i przetworniki C/A zbierające pozytywne opinie magazynów audio i użytkowników na całym świecie.

Dc-components posiada w swojej ofercie pełen asortyment firmy Burson Audio. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie naszego sklepu.

dc-components

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.