0

Audio Research CD3 – serwis

Audio Research CD3 – naprawa

Po dłuższej nieobecności na blogu artykułów o tematyce serwisowej, postaramy się nadrobić trochę zaległości 🙂 Brak wpisów nie był oznaką braku zleceń, tylko braku czasu spowodowanego dużą ich ilością, ale wracając do tematu:

Do naszego serwisu zadzwonił klient z zapytaniem o serwisowanie odtwarzacza Audio Research CD-3 – z jego opisu wynikało, że odtwarzacz przestał odczytywać płyty, a mechanizm nie reagował na zamknięcie szuflady. W sumie nic strasznego, podobne problemy trafiały do nas już częściej, więc umówiliśmy się na termin serwisu.

Gdy do naszego serwisu dotarł Audio Research zdziwił nas nieco stan jego śrubek – widoczne były oznaki odkręcania, a jednej śrubki mechanizmu brakowało. Po dokładnym sprawdzeniu urządzenia okazało się, że nie byliśmy pierwszym serwisem, który zaglądał do odtwarzacza.

Po ponownym kontakcie z klientem, ten przyznał się do prób naprawiania odtwarzacza w innych serwisach – wymienił 3. Pierwotnie odtwarzacz miał jedynie problemy z wczytywaniem płyt, które to po 2-giej próbie naprawy zakończyło się brakiem reakcji całego napędu. Widocznie serwisy pomimo deklaracji znajomości tematu nie były do końca przygotowane na serwisowanie takiego sprzętu, dodatkowo problemem mógł okazać się ciężko dostępny napęd Philips CD-Pro.

Audio Research CD3 wrócił na stół operacyjny, wykryliśmy uszkodzenie mechanizmu, zasilacza i kilka „przeróbek” które miały na celu ożywienie odtwarzacza, a spowodowały w jego środku małe spustoszenie. Całość „modyfikacji” na szczęście udało się usunąć, uszkodzenia naprawić i nawet nowy mechanizm CD-Pro Philipsa znalazł się w naszym magazynie 😉 Audio Research CD-3 wrócił do systemu naszego klienta cały i zdrowy.

Nie chcemy tutaj straszyć nieuczciwym podejściem serwisów, ani namawiać do serwisowania sprzętu u nas. Prosimy jedynie o rozwagę w wyborze „specjalistów” – wasze sprzęty są tego warte  🙂

 

 

 

 

ar cd3

Audio Research CD-3

Audio Research

CD3 Audio Research

ar cd-3 back

Audio Research CD-3 tył

cd-3 audio research

CD-Pro Audio Research CD3

Philips cd-pro2 LF

Philips CD-Pro

ar cd3 - środek

Audio Research CD 3 – widok środka

 

 

 

dc-components

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.