0

Przejściówki, adaptery i inne bajery :) Wszystko czego potrzeba do poprawnego połączenia systemu adudio.

Adaptery RCA – XLR, XLR – RCA, RCA – JACK

 

W życiu każdego audiofila przychodzi kiedyś taki czas, kiedy potrzebne jest użycie przejściówki lub adaptera. Czy to do podłączenia wyjścia xlr z symetrycznego źródła z wejściem rca przedwzmacniacza, czy wyjścia rca przedwzmacniacza z wejściem xlr końcówki mocy, a może użycie kabla symetrycznego w systemie niesymetrycznym lub niesymetrycznego w systemie symetrycznym.

Co w takiej sytuacji ma począć chcący zachować jakość swojego systemu audiofil ?

Wyjścia są 2, wchodzimy na jeden z popularnych portali aukcyjnych i wyszukujemy interesującej nas przejściówki. Na same hasło adapter / przejściówka xlr rca lub przejściówka rca/xlr pojawia nam się kilkadziesiąt ofert proponujących przeróżne adaptery w cenach od 5-50 pln za sztukę. Po chwili radości następuje chwila konsternacji – czy do kabla za kilka tysięcy złotych należy podpinać przejściówkę za 20 pln? Czy mój system nie straci na użyciu takiego adaptera? Czy sygnał będzie poprawnie przenoszony bez jakichkolwiek strat, zabarwień, zniekształceń przez tak „zaawansowaną” przejściówkę?

Znając realia i jakość takowych wynalazków możemy odpowiedzieć niejednoznacznie na wszystkie powyższe pytani – NIE. Tanie przejściówki produkowane są z materiałów magnetycznych, ich elementy przewodzące wykonane są z tanich metali i najczęściej (jeśli w ogóle) to pokryte warstwą niklu. W Środku znajdziemy najtańsze z możliwych kabli, często z miedziowanego aluminium (taki wynalazek minimalizujących koszty) – niekoniecznie przeznaczonych do przenoszenia delikatnych sygnałów audio.

Co więc robić w takiej sytuacji?

Pojawia się opcja 2. Należy wyszukać przejściówki rca / xlr lub adapterów xlr / rca renomowanych producentów okablowania do wysokiej klasy systemów audio. Wielu producentów oprócz okablowania proponuje swoim klientom duży wybór akcesoriów takich jak przejściówki, adaptery, zworki, przedłużacze do kabli. Rozwiązanie takie choć kosztowne daje możliwość pełnego wykorzystania okablowania i systemu, nie ogranicza sygnału, a materiały użyte do jego produkcji zoptymalizowane są pod względem użycia w wysokiej klasy systemach audio.

W naszym sklepie dostępny jest szeroki wybór adapterów i przejściówek firmy Cardas Audio:

Adapter / przejściówka męski rca / żeński xlr – Cardas MRCA-MXLR

Adapter / przejściówka męski rca / żeński xlr – Cardas MRCA-FXLR

Adapter / przejściówka żeńskie rca / męski xlr – Cardas FRCA-MXLR

Adapter / przejściówka żeńskie rca / żeński xlr  – Cardas FRCA-FXLR

Adapter / przejściówka duży jack mono / gniazdo RCA – Cardas GRQ SM-FRCA

Dla najbardziej wymagających adapter / przejściówka męski XLR / żeńskie RCA – Cardas CGA MXLR-FRCA

adaptery cardas audio

adaptery i przejścówki audio

Adapter Cardas Audio FXLR-FRCA

Cardas fxlr-frca

Adapter Cardas Audio FRCA-MXLR

Cardas frca-mxlr

Adapter Cardas Audio MRCA-MXLR

Cardas mrca-mxlr

Adapter Cardas Audio MRCA-FXLR

Cardas mrca-fxlr

Adapter Cardas Audio GRQ-SM-FRCA

Cardas GRQ-SM-FRCA

Adapter Cardas Audio CGA-MXLR-FRCA

Cardas CGA-MXLR-FRCA

dc-components

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.