0

Burson Audio HA-160D

Burson Audio HA-160D

 

Gdy ktoś projektuje urządzenie zgodnie ze swoimi przekonaniami, wg. reguł „starej szkoły”, efekt końcowy zawsze będzie lepszy od produktów masowych, nastawionych jedynie na zysk. Ta prosta zasada odnosi się do wszystkich rzeczy: mebli, samochodów, a na pewno do sprzętu muzycznego i audio.

Wzmacniacz słuchawkowy HA160 jest w całości ręcznie składany z wysokiej klasy podzespołów, które są idealnie ze sobą zgrane. Został on oparty na projekcie skupiającym się na jakości muzyki, wolnym od ograniczeń standardowych linii produkcyjnych, bez użycia elementów zintegrowanych i 3 nóżkowych regulatorów napięcia. Efekt końcowy był oklaskiwany przez krytyków na całym świecie, a co ważniejsze doceniony przez osoby słuchające na słuchawkach, które podzielają pasję do muzyki firmy Burson Audio. Za pomocą HA160D Burson Audio chce przekazać słuchaczom urządzenie uniwersalne, spełniające wysoki standard zgodny z założeniami firmy Burson.

HA-160D (DAC / Wzmacniacz słuchawkowy / Przedwzmacniacz)

Prace nad HA160D trwały ponad 18 miesięcy. Oprócz wysokiej klasy układów scalonych przetwornika C/A, całe urządzenie jest ręcznie składane z najwyższej klasy, dobranych do siebie komponentów dyskretnych. Całość zasilana jest z 2 specjalnie do celów audio skonstruowanych transformatorów i 5 najwyższej klasy dyskretnych układów stabilizujących. Jeden transformator zasila układ HD Audio DAC, drugi odpowiedzialny jest za zasilanie układu wzmocnienia. Taka konstrukcja zapewnia, że układy pracują niezależnie i na optymalnym poziomie a jednocześnie są w pełnej synergii.

Efektem tych działań jest Wysokiej jakości DAC, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz, urządzenie 3 w 1 które jest bezkonkurencyjne w swojej klasie.

Aby lepiej spełniać wymogi rosnącej popularności systemów audio opartych na  komputerach, HA160D został wyposażony w wejście USB kompatybilne z komputerami typu PC i Mac.

Podczas gdy większość firm projektując przetwornik C/A skupia się wokół układów dac, to stopień wyjściowy i buforący jest najważniejszą częścią każdego przetwornika C/A. Zaprojektowanie poprawnego układu wyjściowego nie jest proste. Po sygnale cyfrowym (0,1) sygnał przetwarzany jest przez układ przetwornika

na sygnał analogowy stereo, etap LP Low pass jest potrzebny do odtworzenia sygnału analogowego z impulsów wyjścia DAC’a. Wszelkie zniekształcenia i utrata sygnału wprowadzone na tym etapie są nieodwracalna. Niestety wiele firm ze względu na obniżenie kosztów oszczędza na tym etapie i stosuje tanie zintegrowane wzmacniacze operacyjne.

HA-160D posiada niezależnie zasilany, w pełni dyskretny stopień wyjściowy pracujący w klasie A, do tego wbudowany HD Audio DAC zapewnia najwyższy poziom odtwarzania. Rezultatem jest zwiększenie rozdzielczości dźwięku, całkowita przeźroczystość i niesamowita dynamika, wszystko zgodnie z ideałami Teamu Burson Audio.

Burson Audio HD Dac

HD DAC Burson Audio

Środek Burson Audio HA-160D

Burson Audio HA-160D środek

HA160D - sekcja przedwzmacniacza

HA160D – sekcja przedwzmacniacza

Burson Audio HA-160D

Przedwzmacniacz, dac, wzmacniacz słuchawkowy Burson Audio HA-160D

HA160D - Burson Audio

Burson Audio HA-160D

dc-components

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.