0

Theta Data Basic

Theta Data Basic cd transport – reanimacja, modyfikacja.

Theta Data Basic jest niewątpliwie jednym najlepszych napędów z lat 90. Solidna konstrukcja, bardzo dobre zasilanie, rewelacyjny napęd philipsa CDM9 i zaawansowany układ wyjściowy czynią z niego ciekawą propozycje dla osób poszukujących dobrego źródła dla swoich przetworników C/A.

Theta przyjechała do nas w stanie agonalnym. Nie czytała płyt, kółko kieszeni rozsypywało się, wyświetlacz miał tendencje do migania, zasilacz nie trzymał parametrów.

Napęd został całkowicie odnowiony, otrzymał nowy napęd, nowe kółko kieszeni, wymienione zostały wszystkie kondensatory, które nie trzymały parametrów. Po doprowadzeniu Thety do stanu używalności przeprowadziliśmy w niej dodatkowo modyfikacje, polepszone zostało zasilanie, wszystkie kondensatory w zasilaniu najważniejszych układów zostały wymienione elementy wysokiej jakości, układ wyjściowy został przerobiony i zamontowany precyzyjny zegar Burson Audio Low Jitter Clock.

Theta data basic cd transport

Modyfikacja transportu theta data basic

 

theta data basic II

naprawa i modyfikacja transportu cd – theta data basic II

theta-data-cd-transport

theta data basic cd transport

theta data basic cd transport

theta data basic II

Efekty tych zmian były tak pozytywne, że Theta Data Basic II wróciła do głównego systemu, i mam nadzieje, że tam pozostanie wiele lat 🙂

Więcej informacji na temat modyfikacji można uzyskać pod adresem: serwis@dc-components.eu

 

dc-components

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.