0

Modyfikacja Audio Research CD7

Modyfikacja odtwarzacza Audio Research CD7

Cała koncepcja modyfikacji odtwarzacza ARC CD7 nie polegała na wymianie poszczególnych elementów na „lepsze“, lecz na przeanalizowaniu całego układu odtwarzacza, zaprojektowaniu nowych modułów, poprawiających jego wydajność i dobraniu elementów pod względem sonicznym.

Mechanizm CD Pro Philipsa został zmodyfikowany za pomocą zaprojektowanych przez nas układów. Do napędu i układu sterowania został opracowany nowy układ logiczny i zasilający, polepszający znacznie prace napędu i jakość odczytu. Fabrycznie zamontowany kwarc został zastąpiony najwyższej klasy układem zegara z dedykowanym do niego zasilaniem.

Cały układ cyfrowy Audio Research CD7 został stworzony na nowo i zoptymalizowany pod kątem pracy z istniejącym w odtwarzaczu lampowym stopniem analogowym. Przetwornik cyfrowo / analogowy otrzymał nowy precyzyjny, niezależny od napędu układ taktowania, a sygnały cyfrowe z napędu filtrowane są przez specjalnie opracowany przez nas układy z własnymi algorytmami. Dzięki takim zabiegom udało się znacznie usprawnić pracę zamontowanego przetwornika. Dodatkowo dokonaliśmy znacznej zmiany w oryginalnej aplikacji układu przetwornika.

Zmiany w części analogowej rozpoczęliśmy od poprawy lampowego układu zasilania i wprowadzenia dodatkowego elementu filtrującego. Następnie dokonano optymalizacji układu wyjściowego z zastosowaniem specjalnie do tego celu opracowanych kondensatorów Clarity Cap.

Każdy z układów odtwarzacza otrzymał własne rozbudowane układy zasilania ze specjalnie do tego projektu opracowanym transformatorem toroidalnym.

Wszystkie opracowane przez nas moduły zostały zbudowane na najwyższej klasy laminacie, a ścieżki pokryto grubą warstwą 24K złota. Przebiegi i prowadzenie ścieżek jak i dobór elementów zostały zoptymalizowane pod względem sonicznym i wybrane na podstawowe testów odsłuchowych.

Bardzo dużą dbałość postawiliśmy na minimalizacje wibracji na które narażone są układy elektroniczne. Wszystkie mocowania nowych elementów zostały zaprojektowane pod kątem minimalizacji wibracji , dobrane na podstawie testów odsłuchowych , a następnie wydrukowane w technologii 3d z materiałów elektrostatycznych. Dodatkowo nowe kondensatory wyjściowe otrzymały specjalne układy minimalizujące wibracje.

Relacje z testu modyfikowanego odtwarzacza można przeczytać na Highfidelity.pl oraz wpszoniak.pl

Więcej informacji na temat modyfikacji można pisząc na adres email: info@dc-components.eu

Modyfikacja odtwarzacza Audio Research Reference 7

Audio Research Reference CD7 upgrade.

 

dc-components

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.