0

Modyfikacje Sprzętu Audio

Modyfikacja i naprawa sprzętu audio

Od pewnego czasu wielu producentów nadużywa pojęcia  „hi-end„, tworząc urządzenia nieadekwatne do założenia tego pojęcia, skupiając się głównie na walorach zewnętrznych, zabiegach marketingowych, a nie oferując klientom optymalnego rozwiązania za żądaną cenę. W wielu urządzeniach drzemie jednak potencjał, który można wykorzystać.

Większość producentów rozpoczyna proces produkcji nowego urządzenia  od wyznaczenia ceny końcowej produktu. Następnie tworzy się ładną, wysokiej klasy obudowę, inwestuje w efekty wizualne, a to co zostanie w budżecie przeznacza się na sprawy najważniejsze – koncepcje techniczną i podzespoły. I to tutaj najczęściej dochodzi do oszczędności. Wszystko zgodnie z hasłem „czego oko nie widzi ….”

W sprzęcie audio widoczna jest wszechobecna tendencja do oszczędność. Sprzęt ma być coraz tańszy w produkcji a do tego możliwie lekki, aby koszty transportu utrzymać na niskim poziomie. Z tego powodu modyfikacja urządzeń kosztujących nawet ponad 10 000 PLN przynosi pozytywne efekty. Każda zmiana układu i wymiana elementów przynosi korzyści. Często efekty modyfikacji są tak korzystne, że zmiana urządzenia na nowe, „referencyjne” staje się zbędna.

Zapewne padnie teraz pytanie, dlaczego te pięknie wyglądające urządzenia nie zawsze brzmią najlepiej. Odpowiedź jest bardzo prosta, stawia się na wygląd, urządzenie ma przede wszystkim cieszyć oko. Buduje się masywne obudowy, polerowane płyty czołowe, montuje się przełączniki precyzyjne, to wszystko wygląda pięknie i jest super w dotyku, ale nie przynosi korzyści brzmieniowych. Wewnętrznie układy często nie są do końca przemyślane, a jeśli już, to wypełnione tanimi elementami. Dobrym przykładem może być podejście wielu producentów do tematu Jittera – w odtwarzaczach za 15000 PLN można jeszcze znaleźć normalne, tanie kwarce.

Modyfikacja idzie dalej niż tylko wymiana kwarcu i innych elementów na lepsze. Podejście do każdego tematu i klienta jest indywidualne. Przeróbki nie są wykonywane na oślep, nie kończą się na wymianie wszystkich elementów na lepsze, gdyż takie podejście zamiast pomóc, może doprowadzić do znacznej degradacji dźwięku. Za pomocą doboru podzespołów i zmiany aplikacji elementów możliwe jest polepszenie sprzętu i zbliżenie się do urządzenia referencyjnego.

Firma dc-components oferuje kompleksowe usługi w zakresie modyfikacji i renowacji sprzętu audio. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie ukazać drzemiący w urządzeniach potencjał, lub przywrócić je czasów ich świetności.

Zakres przeróbek obejmuje:
Poprawa istniejących układów analogowych i cyfrowych oraz zmianę obudów.

Obudowa:
Wytłumienie i przeróbka istniejącej obudowy.
Montaż urządzenia do nowej, wysokiej jakości obudowy.
Przeniesienie sekcji zasilania lub transformatorów do zewnętrznej obudowy.
Montaż nóżek antywibracyjnych.

Zasilanie:
Zmiany w układzie zasilania.
Wymiana kondensatorów.
Instalacja dodatkowych torów zasilania, oddzielnych dla układów cyfrowych i analogowych.
Instalacja zewnętrznych modułów zasilania.
Montaż wysokiej jakości gniazd sieciowych IEC i filtrów sieciowych.
Wymiana kabli zasilających.

Przeróbka układów cyfrowych:
Instalacja precyzyjnych zegarów taktujących.
Wymiana rezystorów i kondensatorów.
Optymalizacja układów cyfrowych.
Modyfikacja układów cyfrowych, zmiana na układy nowszej generacji.

Przeróbka układu analogowego:
Instalacja lampowych układów wyjściowych.
Wymiana wzmacniaczy operacyjnych.
Wymiana rezystorów i kondensatorów.
Zmiana aplikacji układów analogowych.
Wymiana okablowania wewnętrznego.
Wymiana gniazd wyjściowych RCA na wysokiej klasy Eichmanna lub WBT.
Wymiana gniazd wejścia cyfrowego na wysokiej klasy WBT .
Montaż wejścia USB do przetworników C/A starszej generacji.

Naprawy, renowacja i przeróbka urządzeń audio:
Renowacja urządzeń lampowych.
Renowacja starszych urządzeń audio – wzmacniaczy, amplitunerów, odtwarzaczy cd, tunerów.
Odtworzenie obudowy urządzenia – fornirowanie, malowanie, polerowanie, grawerowanie.
Montaż istniejącego urządzenia, do nowej, wysokiej klasy obudowy.
Przeróbka urządzeń 110V na 230V.

Modyfikacje pozwalają obudzić drzemiący w urządzeniach potencjał, który często zostaje zatracony w wyniku oszczędności i procesów produkcyjnych. Do każdego urządzenia i klienta podchodzimy indywidualnie, proponując indywidualne i najlepiej dostosowane do potrzeb rozwiązania

Wszelkie modyfikacje i renowacje dokonywane są po wcześniejszym ustaleniu z klientem. Ceny i zakres prac ustalane są indywidualnie.

W razie pytań, prosimy o kontakt – serwis@dc-components.eu

 

dc-components

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.