0

Marantz CD94 – Modyfikacja

Modyfikacja odtwarzacza marantz CD94

Budowany od 1986r. w Japonii CD 94 był pierwszym flagowym odtwarzaczem marantza znacznie różniącym się pod względem wizualnym i technicznym od swoich poprzedników.

Technicznie odtwarzacz bazował na philipsie CD 960 (podobnie jak napędy Wadii, referencyjne odtwarzacze Luxmana i konstrukcje wielu innych producentów). Całość zbudowana jest na odlewanej aluminiowej ramie, kieszeń napędu, napęd elementy zewnętrzne obudowy wykonano z aluminium, co znacznie zmniejszało wibracje i wpływ czynników zewnętrznych na elektronikę. W odtwarzaczu zastosowano najlepsze co w owym czasie było dostępne na rynku, napęd CDM1 który dzięki firmowej modyfikacji może się pochwalić rewelacyjną korekcją błędów i szybkim czasem dostępu. Przetwornik TDA1541 i filtr cyfrowy SAA7220.  Dodatkowo przy projektowaniu dużą uwagę zwrócono na zasilanie części analogowej – stabilizacja wykonana jest za pomocą układu tranzystorowego, a nie tanich 3 nóżkowych stabilizatorów zintegrowanych.

Modyfikacja:

Dostarczony do nas egzemplarz pochodził z początków produkcji, wyposażony był w przetwornik TDA1541 pierwszej generacji i filtr cyfrowy TDA7220p/A

W odtwarzaczu przetwornik starszej generacji zastąpiliśmy TDA1541A, filtr cyfrowy SAA7220p/B. Poprawiliśmy zasilanie części cyfrowej i analogowej, wbudowane zostały dodatkowe sekcje zasilania, gniazdo zasilające wymieniliśmy na wysokiej klasy gniazdo IEC. Zmianie uległa aplikacja układu wyjściowego, który został zbudowany wokół wzmacniacza operacyjnego Burson Audio, całość dopełnił precyzyjny zegar Bursona.

przeróbka odtwarzacza marantz cd 94

przeróbka marantz cd 94

modyfikacja marantz cd 94

modyfikacja odtwarzacza cd marantz cd 94

Po tych poprawkach powstało źródło, które bez wstydu może konkurować z nowymi produktami wysokiej klasy, przy tym posiada niepowtarzalny urok i jakość wykonania, którą spotkać można jedynie w odtwarzaczach klasy hi-end.

Recenzja użytkownika:

„Poprawienie czegoś co jest już dobre – to poważny cel, tym bardziej że oryginalny Marantz 94 gra już w pierwszej lidze, ale Pan Jacek pokazał i udowodnił swój profesjonalizm. Pierwsze dźwięki z „poprawionego” Marantza mówią nam że to czysty High-End. Jakość dźwięku jest niesamowita, jest on niezwykle silny, w pełni kontrolowany w całym zakresie, precyzyjny, całość niezwykle namacalna i wszechobecna. Idealna lokalizacja każdego muzyka znajdującego się na scenie – nikt sobie nie przeszkadza, nie ma mowy o zlewaniu się instrumentów. Super scena dźwiękowa, doskonałe   tempo i dynamika basu, z referencyjnym jak dla mnie wokalem, sprawia że każdy utwór przeżywamy inaczej, tym bardziej że odtwarzacz precyzyjnie oddaje dokładnie nam to, co zostało zapisane na odtwarzanej płycie.

Nie wiem kiedy w moim systemie pojawi się konkurencja żebym miał rehegocjować werdykt, ale do tego czasu, Marantz jest najlepiej brzmiącym odtwarzaczem jaki słyszałem”

z podziękowaniem
K.

My też dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy ponownie 🙂

Więcej informacji na temat modyfikacji sprzętu audio można uzyskać pod adresem: serwis@dc-components.eu

dc-components

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.