0

Marantz CD -11 Limited Edition

Marantz CD-11 Limited Edition -naprawa, poprawa, modyfikacja.

Najwyższy model marantza z roku 1990, który miał wyznaczać kierunek rozwoju technologii cyfrowej. W czasie jego wprowadzenia zawierał wszystkie najnowsze rozwiązania opracowane przez laboratorium philipsa. Transport CDM4 Professional, dekoder philipsa SAA7310, SAA7350 filtr cyfrowy NPC5803 i 2 przetworniki C/A TDA1547.

Oryginalnie sekcja analogowa zbudowana w oparciu o wzmacniacze operacyjne NE5532 / NE5534, wyjścia symetryczne zrealizowane za pomocą transformatorów separacyjnych.

Pięknie zbudowany odtwarzacz, który trafił do nas po przeróbce. Sekcja symetryczna została wymontowana, a w jej miejsce zamontowany tor analogowy na lampach. Koncepcja może i słuszna, gorzej jednak z wykonaniem i jakością użytych elementów. Po paru latach odtwarzacz zaczął mieć poważne problemy z odtwarzaniem, a jakość dźwięku znacznie się pogorszyła. Dzięki naprawie i wymianie elementów na wyższej klasy „ogólnodostępne” podzespoły, udało się przywrócić odtwarzacz do działania i uzyskać bardzo ciekawy efekt dźwiękowy.

dc-components

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.