0

Naprawa i modyfikacja DPA pdm-1024

Przetwornik c/a DPA pcm-1024 – legenda w naszym serwisie.

W połowie lat 90 dpa pdm1024 był marzeniem audiofilów na całym świecie. Jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji, zbudowana z prawie 4000 elementów z zaawansowanym systemem przetwornika i separacją części analogowej i cyfrowej, 2 osobne zasilacze (dla części cyfrowej i analogowej). Stanowił wyznacznik i układ referencyjny w dziedzinie przetwarzania sygnału cyfrowego.

Przetwornik C/A został wyprodukowany w ilości 42 sztuk, z czego do klientów trafiło 39, a jednym z najsławniejszych był Luciano Pavarotti.

Główną wadą urządzeń DPA jest zastosowanie bardzo niskiej jakości podzespołów biernych, problem z serwisem urządzeń, lub nawet brak możliwości naprawy wynikającej z zaawansowania konstrukcji i braku dokumentacji technicznej.

Przetwornik trafił do nas w stanie niesprawnym, wg. informacji klienta od dłuższego czasu sygnał wyjściowy zanikał, aż pewnego dnia zniknął całkowicie. W urządzeniu przeprowadzano wiele napraw, niektóre wykonanie profesjonalnie, niektóre mniej profesjonalnie.

Jedyną możliwością naprawy i poprawy jakości urządzenia było odbudowanie niektórych sekcji od podstaw. Urządzenie udało się naprawić, poprawić zasilanie i część cyfrową. Dac zagrał niesamowitym dźwiękiem udowadniając swoją klasę i tłumacząc nakład prac, zaawansowanie techniczne i pokazując geniusz konstruktora Roberta Wattsa.

dc-components

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.